داستان ساده يك زن


دختركي را در 14 سالگي به شوهر مي دهند؛

ميوه ايست نوررس كه شوهر بزرگسال آن را گاز ميزند؛

زن دو فرزند به دنيا ميآورد؛

پس از دو زايمان، زن ميشود دستمال كهنه آشپزخانه؛

مرد نابكار هر روز زني بيگانه را به خانه ميآورد و در پيش چشمان زن، هرزگي ها ميكند!

زن سرانجام روزي به خشم ميآيد و نامرد را با زني – كه به بهاي ده هزار تومان به بستر شوهر خزيده – غافلگير ميكند و شوهر را با ضربات چاقو به قتل ميرساند!

زن دستگير ميشود و راهي زندان؛ و به مرگ محكوم!

فريادها به جايي نميرسد و حكومت اسلامي زن 27 ساله (راحله زماني) را پس از گذراندن چند سال زندان، با داشتن 2 فرزند خردسال، (بي آنكه بتواند براي آخرين بار آنها را ببيند!) اعدام ميكند!!!

مقصر كيست؟

منبع: گروه ادبستان كاوه

Published in: on ژانویه 6, 2008 at 5:04 ق.ظ.  Comments (4)  

The URI to TrackBack this entry is: https://msh2007.wordpress.com/2008/01/06/%d8%af%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%8a%d9%83-%d8%b2%d9%86/trackback/

RSS feed for comments on this post.

4 دیدگاهبیان دیدگاه

  1. با حرفاي شما كلأ افكار من فرق كرده شايد باورتون نشه هميشه به حرفاتون فكر ميكنم،يه وقتايي كه به نتيجه ميرسم ميبينم حق با شماس .,.,.,., من كه عمرأ نميتونم مبارز خوبي باشم ،چون تو جامعه ي ما خيلي بد كه خانوما بخوان اعتراض كنن.فقط ميتونم دعا كنم يه فرجي بشه.

    وارطان: اولا خوشحالم كه تونستم تاثيرگذار باشم. ثانيا موضوع همينه كه خانومها مجاز نيستند هيچ حركتي انجام بدن و بايد عليه همين مبارزه كنند.

  2. داستان تلخي بود واقعأ چرا خداوند خانوما رو انقدر عاجز و ناتوان آفريده؟
    به نظر من خيلي در حق خانوما ظلم شده و ميشه!

    وارطان: خداوند خانومها رو عاجز و ناتوان خلق نکرده. این جامعه ی ایرانه که خانومها را به سمت ناتوانی و عجز سوق داده. وگرنه فکر نکنم تو ممالک دیگه چنین شرایطی برای خانومها وجود داشته باشه. به نظر من تنها راه گریز از این شرایط نامناسب اینه که خود خانومها وارد عمل بشن و با این بی عدالتی ها بجنگند. شاید باید جنبشی راه بیافته.

  3. […] پای داستان ساده یک زن این کامنت را گذاشتم. اولا یکی دیگر از معایب فساد پنهانی […]

  4. مقصر حکومتی است که دارد سعی میکند همانند بقیه کارهایش که زوری انجام میشود (مثلا انتصابات به زور انتخابات – انرژی هسته ای به زور از دست دادن دریای خزر و خلیج فارس و … !) به زور بگوید که اسلامیست! مقصر پنهان بودن فساد است که آیت اله طالقانی مخالف آن بود. مقصر بیعدالتی در عدالتخانه هاست. مقصر بی مسمی بودن اسم هاست. مقصر دنیاطلبی سران و رهبران کشور و گروههای سیاسی است. وقتی شما دنیا دوست باشید، حاضرید به هر قیمتی حتی ذبح عدالت حکومت کنید. اما اگر به مانند علی دنیا برایتان از آب دماغ بزی کم ارزشتر باشد، آنوقت به خاطر ریاست و مسئولیت و رهبری و مدیریت، حاضر نخواهید شد آخرتتان را به دنیا بفروشید و بخاطر حب دنیا به زندانی شدن و تا پای مرگ رفتن دیگران رضایت دهید. آری اینچنین است برادر!


نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: